Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Rugsėjis 2017

Kodėl joga ?

Tikriausiai ne kartą esate girdėję apie senovės Indijoje sukurtą kūno ir dvasios tobulinimo ir atjauninimo techniką – jogą. 2016 m. spalio mėnesį Pasvalyje, beje, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, prasidėję nemokami „City joga“ užsiėmimai tęsėsi iki pat šių metų rugsėjo mėn. pabaigos. O rugsėjo 14 dieną surengtas šventinis baigimasis užsiėmimas, į kurį atvyko profesionali jogos mokytoja iš Tauragės Rita Zakarauskienė. Įgyvendinant Baltijos labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo menas“ projektą, užsiėmimus finansavo LR sveikatos apsaugos ministerija. Fondo savanorė Zita Asbergaitė subūrė apie 20 aktyvių pasvaliečių, kurie kiekvieną savaitę noriai lankė užsiėmimus ir yra įsitikinę, kad Pasvalyje jogos užsiėmimai bent kartą per savaitę turėtų būti tęsiami ir toliau.


Pati pradžia, kuomet prisiliečiau prie jogos, buvo prieš 10 metų,- pasakoja energinga tetervinietė, jogos mokytoja Zita Asbergaitė. Tuomet, prasidėjus paauglystei neradau sau vietos, buvau nerami, galvoje sukosi begalė padrikų minčių. Ir tuo metu man pasiūlė dalyvauti jaunimo stovykloje "YES!", kuri vyko Biržuose. Tada ir susipažinau su joga. Kursų metu prisidėjo ir įvairūs kvėpavimo pratimai, leidžiantys atsikratyti streso, nuovargio. Porą metų kasdien praktikavau jogą, derindama su kvėpavimo pratimais. Vėliau jaučiausi „atsikandusi“ šio reikalo ir apleidau visa tai. Pabaigusi studijas vėl gavau pasiūlymą rimčiau prisiliesti prie Baltijos labdaros ir paramos fondo "Gyvenimo menas" veiklos, tačiau jau platesniu mastu - Vokietijoje. Tarptautiniame „Bad Antogast“ centre gyvenau apie metus. Tai padarė didžiulę įtaką tolesnei gyvensenai. Gyvendama ten, pradėjau aktyviai užsiiminėti joga, lankyti užsiėmimus su mokytojais, dalyvauti tobulinimosi kursuose, atkreipiau dėmesį į mitybą (jau dvejus metus nevalgau mėsos ir žuvies, nevartoju alkoholio). Dažnai sulaukiu klausimo: kodėl joga? Asmeniškai man tai yra priimtiniausias nusiraminimo būdas. Nuostabu yra pajusti kuomet derinant judesį su paprastu kvėpavimu, nurimsta protas. O dar nuostabiau matyti ramius ir besišypsančius žmonių veidus po užsiėmimų, - sako Zita.


Nuo spalio mėnesio, kiekvieną antradienį 18 val., adr. Vytauto Didžiojo a. 6, Pasvalyje nemokami jogos užsiėmimai vyks ir toliau. Nuo šiol jų organizavimu rūpinsis Visuomenės sveikatos biuras. Jogos pratimai padeda įveikti stresą, stiprina fizinį kūną, lavina raumenyną, gerina lankstumą ir pusiausvyrą, miego kokybę. Kviečiame jau praktikuojančius arba norinčius išmokti jogos pratimų. Prašome atsinešti kilimėlį.

Vilma Jankevičienė
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė
Artūro Juzefovičiaus nuotraukos

 
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 
 
Skaityti daugiau ...

Paaiškėjo paplūdimio tinklinio turnyro mero taurei laimėti nugalėtojai

Pasvalio miesto Svalios parkelyje esantys treniruokliai ir paplūdimio tinklinio aikštelė įgyti pagal projektą „Sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės gerinimas Pasvalio rajono savivaldybės jaunimui“, sėkmingai naudojami ir prisideda prie Pasvalio rajono jaunimo sveikatos stiprinimo. Rugsėjo 16 dieną Pasvalio miesto 520 metų jubiliejaus proga buvo suorganizuotas trečiasis finalinis Paplūdimio tinklinio turnyras Mero taurei laimėti. Pirmosioms vietoms buvo įteiktos taurės ir piniginiai prizai: 150 Eur, 100 Eur, 50 Eur kuponai.

Turnyrų iniciatorės ir organizatorės Pasvalio jaunimo reikalų koordinatorė Viktorija Gaspariūnaitė ir Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo  sveikatos priežiūros specialistė Simona Pyragytė. Prie renginių prisidėjo Pasvalio sporto mokykla ir Pasvalio policijos komisariatas.Šių sporto renginių tikslas buvo skatinti jaunimą aktyviai, sveikai ir prasmingai praleisti laiką, taip pat populiarinti jaunimo laisvalaikio erdves.

Dalyvių buvo iš Pasvalio rajono, net iš Panevėžio, Pakruojo. O prizines vietas iškovojo visuose turnyruose dalyvavusios Namišių komandos. Pirma vieta atiteko Mantui Anilioniui ir Tautvydui Valantoniui, antra - Laimiui Valantoniui ir Dovydui Valantoniui, trečia - Ernestui Pelegrimui ir Domantui Ilgučiui. Ketvirtą vietą užėmė svečiai iš Pakruojo – Mindaugas Čepulionis ir Žygintas Misiūnas. Dalyvius sveikino ir taures įteikė pats Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas.

Paklausus, ką veiks su laimėtais pinigais, jaunuoliai vieningai nusprendė pirkti naują tinklą Namišiuose esančioje tinklinio aikštelėje. Linkime, kad šis jaunuolių užsispyrimas dalyvauti ir laimėti užkrėstų ir kitus, o paplūdimio tinklinio turnyrai Mero taurei laimėti taptų  kaip tradicija.

Simona Pyragytė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Turnyro nuotraukų galeriją rasite socialiniame tinkle Fb. Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/21765707_1661622707241076_7573290228630987787_o.jpg?oh=1916848c045f8ca17f884721aff606d3&oe=5A45BF0B

Skaityti daugiau ...

Pasvalio Svalios progimnazijoje vyko interaktyvi paskaita apie sveiką mitybą

Rugsėjo 21 d. Pasvalio Svalios progimnazijoje vyko paskaitėlė apie sveiką mitybą, kurią vedė vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialiste Simona Pyragyte. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti įvairias edukacines, vaizdines priemones nutukimo prevencijai. Renginį organizavo pradinių klasių mokytoja Diana Strakšienė. Linkime vaikams būti sveikiems ir rūpintis savo sveikata.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija.
Foto Birutės Jokubaitienės.

Renginio nuotraukų galeriją prašome peržiūrėti socialiniame tinkle Fb, adresas: Pasvalio Visuomenės Sveikatos biuras.

 
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 
 
 
 Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Skaityti daugiau ...

Sporto šventė "Aukščiau, greičiau, toliau" Saločiuose

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos bendruomenei rugsėjo 20 diena buvo kitokia. Tiek vaikai, tiek mokytojai organizavo sporto šventę "Aukščiau, greičiau, toliau". Vaikai pristatinėjo įvairias sporto šakas ir jas patys išbandė. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Oksana Vaserytė ir Simona Pyragytė jaunimui pravedė šiaurietiškojo ėjimo žygį. Linkime toliau organizuoti tokias šventes ir rūpintis savo sveikata.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
Nuotraukos Oksanos Vaserytės

Renginio nuotraukų galeriją prašome peržiūrėti socialiniame tinkle Fb, adresas: Pasvalio Visuomenės Sveikatos biuras.

 
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/21762249_1661885010548179_7345147666282287538_o.jpg?oh=bbb71596d31046d3e4add7e055c34fed&oe=5A3FC0A9
 
 
 
+9
 Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
« Rugsėjis 2017 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių