Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Trečiadienis, 27 Rugsėjis 2017

Kodėl joga ?

Tikriausiai ne kartą esate girdėję apie senovės Indijoje sukurtą kūno ir dvasios tobulinimo ir atjauninimo techniką – jogą. 2016 m. spalio mėnesį Pasvalyje, beje, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, prasidėję nemokami „City joga“ užsiėmimai tęsėsi iki pat šių metų rugsėjo mėn. pabaigos. O rugsėjo 14 dieną surengtas šventinis baigimasis užsiėmimas, į kurį atvyko profesionali jogos mokytoja iš Tauragės Rita Zakarauskienė. Įgyvendinant Baltijos labdaros ir paramos fondo „Gyvenimo menas“ projektą, užsiėmimus finansavo LR sveikatos apsaugos ministerija. Fondo savanorė Zita Asbergaitė subūrė apie 20 aktyvių pasvaliečių, kurie kiekvieną savaitę noriai lankė užsiėmimus ir yra įsitikinę, kad Pasvalyje jogos užsiėmimai bent kartą per savaitę turėtų būti tęsiami ir toliau.


Pati pradžia, kuomet prisiliečiau prie jogos, buvo prieš 10 metų,- pasakoja energinga tetervinietė, jogos mokytoja Zita Asbergaitė. Tuomet, prasidėjus paauglystei neradau sau vietos, buvau nerami, galvoje sukosi begalė padrikų minčių. Ir tuo metu man pasiūlė dalyvauti jaunimo stovykloje "YES!", kuri vyko Biržuose. Tada ir susipažinau su joga. Kursų metu prisidėjo ir įvairūs kvėpavimo pratimai, leidžiantys atsikratyti streso, nuovargio. Porą metų kasdien praktikavau jogą, derindama su kvėpavimo pratimais. Vėliau jaučiausi „atsikandusi“ šio reikalo ir apleidau visa tai. Pabaigusi studijas vėl gavau pasiūlymą rimčiau prisiliesti prie Baltijos labdaros ir paramos fondo "Gyvenimo menas" veiklos, tačiau jau platesniu mastu - Vokietijoje. Tarptautiniame „Bad Antogast“ centre gyvenau apie metus. Tai padarė didžiulę įtaką tolesnei gyvensenai. Gyvendama ten, pradėjau aktyviai užsiiminėti joga, lankyti užsiėmimus su mokytojais, dalyvauti tobulinimosi kursuose, atkreipiau dėmesį į mitybą (jau dvejus metus nevalgau mėsos ir žuvies, nevartoju alkoholio). Dažnai sulaukiu klausimo: kodėl joga? Asmeniškai man tai yra priimtiniausias nusiraminimo būdas. Nuostabu yra pajusti kuomet derinant judesį su paprastu kvėpavimu, nurimsta protas. O dar nuostabiau matyti ramius ir besišypsančius žmonių veidus po užsiėmimų, - sako Zita.


Nuo spalio mėnesio, kiekvieną antradienį 18 val., adr. Vytauto Didžiojo a. 6, Pasvalyje nemokami jogos užsiėmimai vyks ir toliau. Nuo šiol jų organizavimu rūpinsis Visuomenės sveikatos biuras. Jogos pratimai padeda įveikti stresą, stiprina fizinį kūną, lavina raumenyną, gerina lankstumą ir pusiausvyrą, miego kokybę. Kviečiame jau praktikuojančius arba norinčius išmokti jogos pratimų. Prašome atsinešti kilimėlį.

Vilma Jankevičienė
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė
Artūro Juzefovičiaus nuotraukos

 
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 
 
Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
« Rugsėjis 2017 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių