Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Spalis 2016

Kviečiame į Daujėnus

Lapkričio 05 d. (šeštadienį), 14.00 val., Daujėnų pagrindinės mokyklos valgykloje, (Ugniagesių g. 1) vyks nemokamas prevencinis renginys. Susitikime: Pasvalio r. PK bendruomenės pareigūno V. Dodos pranešimas apie turto ir savęs saugumą,   Visuomenės sveikatos biuro specialistės J. Mikalajūnienės paskaita „Sveika gyvensena – iššūkis sau?“, seniūnaitės I. Grigelionienės veiklos ataskaita. Informacija tel. (8 451) 20131 arba (8 622) 55553 (Inga).

Organizatoriai

Skaityti daugiau ...

Atsisukime į save

Spalio 22 dieną Pasvalio Visuomenės sveikatos biure viešėjo sertifikuota „Silva International“ instruktorė, atstovė Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, Aleksandra Usevičienė. Moteris kažkada yra sau pasakiusi, kad nori padėti visai pasaulio žmonijai skleisti meilę ir taiką. Todėl ji „online“ veda webinarus, beveik kiekvieną vakarą meditacijas visiems pasaulio rusakalbiams. Neatsisakė atvykti ir į Pasvalį, teigdama, - „Labai myliu mažesnių miestų žmones. Jie paprasti ir kažkuo nepaprasti! (Jie paprastai nepaprasti!)“.

Renginio metu buvo nagrinėjama žmogaus išorinis bei vidinis lygmuo. "Išorinis" žmogus kovoja, konkuruoja, atsiskiria, bet "vidinė" mūsų dalis - Dieviška, švytinti, amžina svajoja apie bendrystę, susijungimą, vientisumą. Šis mūsų dviejų pusių junginys yra nepakartojama galimybė vystytis ir tobulėti, keistis pačiam ir per savo pokyčius keisti pasaulį.

Ląstelė yra rimta kūno dalis, kuri įtakoja visą organizmą. Jei ląstelė sveika – rūpinasi visu organizmu, jei nesveika, ji pasiima sau viską, o organizmui – nieko. Taip atsiranda ligos. Ląstelės darbą sąlygoja aplinkos signalai, pagrindinis jų – mūsų mintys. Мintimis mes galime įtakuoti visas ląsteles, t. y. pačią sveikatą. Dažnai mus žaloja, kai nesutinkame su praeities įvykiais; kai nesutinkame su dabartimi, nes įsivaizdavome ją kitaip; kai bijome, kad ateitis bus kitokia, nei svajojame; kai emociškai dalyvaujame realybėje ar virtualios erdvės (televizorius, kompiuteriniai žaidimai) įvykiuose. Mūsų protas visada praeityje arba ateityje, o kūnas reaguoja su įtampa dabartyje.

Dažnai mus įtakoja antrinis stresas, kada šeimoje, bendruomenėje ar darbo kolektyve atsiranda liaudiškai vadinamų „bambeklių“, dejuojančių dėl kiekvienos gyvenimo smulkmenos. Negatyvas veikia tiek patį žmogų, tiek aplinkinius, iššaukdamas nuolatinį diskomfortą. Erzina įprasti dalykai, spaudžia drabužiai, sumažėja darbingumas, nesinori imtis net mėgstamų dalykų, dažnos klaidos, norisi saldaus ar sūraus maisto, taip organizmas reikalauja „kompensacijos“. Ką daryti? Pakeisti aplinką, įsijungti mėgstamą muziką, pasivaikščioti, išgerti žalios arbatos su citrina, suvalgyti apelsiną, giliai įkvėpti ir iškvėpti apie 30 kartų. Negatyvius vaizdinius pakeisti pozityviais. Kūnas praneš smegenims – „Man viskas gerai!“. Atsipalaidavimas būtinas ir gyvybiškai svarbus, nes jo metu per minutę kraujo smegenyse padaugėja 70%, organizmas atsistato 8 – 10 kartų greičiau, širdis ir kiti organai ilsisi ląstelių lygmenyje, stiprėja imunitetas ir nervų sistema, tirpsta stresų šlakai, keičiasi požiūris į pasaulį, laisvai ateina informacija, stiprėja intuicija, galimybė programuoti tikslus ir perprogramuoti ribojančius įsitikinimus.

A. Usevičienė kvietė būti savimi, turėti savo nuomonę ir kitiems „neklijuoti etikečių“. Visi esam kitokie. Мes gyvename viename pasaulyje, bet kiekvienas eina savo keliu. Pirmiausia reikia atsisukti į save, prisiimti visišką atsakomybę už savo gyvenimą, kaip gyventi širdimi, turime išmokti atleisti, suprasti ir priimti kiekvieną žmogų. Svarbu išaukštinti Meilę savo gyvenime, girdėti šalia esančius, stiprinti ryšius.

Dabartinė visuomenė dažnai žavisi kito kūnu, protu, deja dažnai pamirštama žmogaus dvasia, kuri nematoma, bet jaučiama. Tarpusavio santykiams,  socialinių sistemų veiklai nepakanka fizinio kūno ir aštraus proto. Darna kuriama bendraujant iš širdies į širdį.

 

Simona Pyragytė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Skaityti daugiau ...

Prevenciniai renginiai Kraštų bendruomenėje

Spalio 21 d. Kraštų kaimo gyventojai buvo kviečiami į prevencinius renginius. Su susirinkusiais  bendravo Pasvalio PK bendruomenės pareigūnas V. Doda ir Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Mikalajūnienė. Pareigūnas V. Doda pasakojo apie turto ir savęs saugumą, pateikė informaciją apie tai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, pasidžiaugė retais policijos iškvietimais į Kraštų kaimą, papasakojo apie saugią kaimynystę, jos teikiamą naudą, pasidalino gerosios patirties pavyzdžiais.

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė J. Mikalajūnienė supažindino bendruomenės narius su šiaurietiškuoju ėjimu, jo teikiama nauda sveikatai, šios fizinio aktyvumo formos reikiamu inventoriumi. Po teorinės dalies lauke mokytasi taisyklingos šiaurietiškojo ėjimo technikos, atlikti pratimai ir mankšta.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Mikalajūnienė

Skaityti daugiau ...

Liudvikas Šalčius: „Tegul gamta maitina, saugo, rengia ir šildo“

Vieną iš spalio trečiadienio vakarų Pasvalio Visuomenės sveikatos biuras kvietė į įdomų susitikimą su žinomu Lietuvoje natūralios medicinos profesoriumi Liudviku Šalčiu. 30 metų taikomąją kineziologiją, natūralią mediciną ir kitas sritis studijavęs natūropatas pasvališkiams pateikė įdomių faktų kas veikia žmogaus sveikatą, kokie kasdieniai įpročiai kenkia, pasidalino savąja daugiamete patirtimi, kokie metodai padeda žmonėms išsikapanoti iš ligų gniaužtų, stiprina ir gerina sveikatą. Pvz.; net toks moterų įprotis, kaip sėdėti koja uždėjus ant kitos kojos, turi neigiamą poveikį. O didžiuliai adrenalino pliūpsniai ardo kraujagysles. Adrenalinas stipriai padidina kraujagyslių krūvį, jos plyšinėja, įsitempia, o tokiai žalai ištaisyti organizmas „išmeta“ cholesterolio kiekius. Ekstremalams, mėgstantiems šuolius su parašiutais, kitus stiprius potyrius, L. Šalčius patarė labai rimtai pasvarstyti apie galimas pasekmes. Štai, kad ir kitas nemalonus rūkoriams faktas - 10 metų rūkantis žmogus savyje nešiojasi 1,5 kg. nikotino. Nemalonu, tiesa? Taigi, pačių žmonių elgesys, siekiai, įpročiai labai dažnai stipriai pakenkia jų sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Paskaitos metu, žinomas Lietuvoje medikas pabrėžė, kad mūsų sveikatą ir gyvenimo kokybę lemia trys pagrindiniai „banginiai“: mityba, emocijos, judėjimas. L. Šalčius kalbėdamas apie mitybą, pabrėžė maisto derinimo svarbą. Pasak jo, sveikai valgant net ir išmatos turinčios būti bekvapės. Pats paklaustas apie savo mitybos režimą, teigė valgantis tik tada kai esti alkanas. Pvz.; sergant arterine hipertenzija, svarbi yra vegetarinė mityba. Taip pat lektorius ypač akcentavo jūros druskos kiekio svarbią: 5-6 gramų kasdien, tačiau pvz.; sergantiems arterine hipertenzija – gramų skaičius mažesnis. Kasdien suvartojamų skysčių kiekis taipogi turi didelę įtaką žmogaus sveikatai.

„Žmogus surėdytas judėjimui. Ir jeigu žmogaus kažkokia kūno vieta nejuda, nenaudojama, tai gaunamas signalas, kad yra nereikalinga. Pasvarstykite kiek laiko praleidžiate prie kompiuterio, ypač dirbantieji prie jo, kiek laiko sėdite žiūrėdami televizorių ir pan.“, - teigė natūralios medicinos specialistas. Judėti verta tiek, kad ir „vidaus organai pajudėtų“. Lektorius, teikdamas informaciją apie kūno fiziologiją, pateikė ir pratimų pavyzdžių: pvz.; alkūnėmis ir keliais ropoti po 5-6 cm storio čiužinį ar kitą minkštesnį patiesalą. Tokio pratimo dėka – kelių sąnariams bus suteikta didžiulė nauda. Paskaitos metu medikas taip pat akcentavo masažo naudą. Tarkime, neįprasti, bet labai naudingi esti vidaus organų, limfinės sistemos masažai.

Siekiant išvengti onkologinių ligų: svarbu žinoti kas maitina onkologines ląsteles ir kas jas naikina. L. Šalčius teigė, kad onkologinės ląstelės dauginasi bedeguoninėje aplinkoje, kur nepatenka deguonis. Todėl labai svarbūs faktoriai siekiant išvengti onkologinių ligų yra judėjimas, taisyklinga mityba, jūros druskos kiekis. Kalbėdamas apie ligas, skausmus, natūropatas ne kartą susitikimo metu pabrėžė tai, kad reikia iš pradžių ieškoti ligos ar skausmo priežasčių, suradus jas šalinti ir gydyti, o ne tam tikrų būklių simptomus. „Dažniausiai liga „neateina“ staiga ar be priežasčių. Kartais tos priežastys - neįtikėtinos“, - teigė svečias, studijavęs ne tik natūralią mediciną, bet ir daugelį kitų sričių, kurias sėkmingai pritaikė savoje praktikoje, dirbdamas su pacientais. Štai tokių ir dar daugiau įdomių profesoriaus patirčių sužinojo, išgirdo atsakymus į užduotus aktualius klausimus susirinkę dalyviai. „Gamta tegul jus maitina, šildo, saugo, rengia“, -  atsisveikindamas linkėjo L. Šalčius.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistė J. Mikalajūnienė

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
« Spalis 2016 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai