Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Lapkritis 2016

Visuomenės sveikatos biure vyko bendruomenių sveikatingumo varžytuvės

Dabar gana dažnai vyksta įvairūs protmūšiai, smagios užduotys, varžytuvės tiek televizijoje, radijuje, kavinėse, įstaigose ir t.t. Suorganizuoti kažką panašaus būtent bendruomenėms kilo ir Visuomenės sveikatos biuro specialistams. Tokiu būdu  „gimė“  „Bendruomenių sveikatingumo varžytuvių“ idėja. Buvo sukurti nuostatai ir pateikti visoms rajono bendruomenėms. Konkurse galėjo dalyvauti  Pasvalio rajono kaimų, miestelių bendruomenių komandos, o jas sudaryti turėjo 5 bendruomenės nariai (suaugusieji). Šiomis varžytuvėmis buvo siekiama plėtoti Pasvalio rajono kaimų, miestelių bendruomenių narių sveikos gyvensenos  įpročius, pagilinti jų žinias apie sveikatos stiprinimo galimybes, motyvuoti sveikiau gyventi, didinti Visuomenės sveikatos biuro ir bendruomenių bendradarbiavimo galimybes. Tačiau taip pat galima drąsiai įvardinti kitus, nemažiau svarbius siekius: geros dalyvaujančių emocijos, šiltas ir jaukus renginys, pabūvimas kartu, nuoširdus bendravimas.

  Į kvietimą atsiliepė: Nairių krašto bendruomenės komanda „Giliukai“ (vadovė R. Jasėnienė), Mikoliškio kaimo bendruomenės komanda „Geltonieji“ (vadovas P. Liniauskas), Švobiškio ir aplinkinių kaimų bendruomenės komanda „Rojaus obuoliukai“ (vadovė E. Juknevičienė), Puškonių kaimo bendruomenės komanda „Viskas sveika kas su saiku“ (vadovė J. Aleknavičiūtė). Taigi, paskutinį šio rudens penktadienio vakarą į Visuomenės sveikatos biuro salę susirinko šios komandos, kupinos puikios nuotaikos. Kokios gi varžytuvės be komisijos? Komandų pasirodymus, užduotis vertino komisija: Visuomenės sveikatos biuro direktorė V. Jankevičienė, Pasvalio r. administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė D. Vasiliūnienė, Pasvalio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas S. Butkus. Komisijai, pasveikinusiai visas susirinkusias komandas iš labai skirtingų rajono vietų, išties būta daug darbo ir skaičiavimų, juk išrinkti nugalėtojus – atsakingas tikslas. Tačiau, kad visos komandos vertos nugalėtojų vardo, parodė visos varžytuvių dalys.

Komandų pasirodymai: nuoširdūs, puikūs, atskleidžiantys kuo gyvena to krašto entuziastai. Vieni dainavo, kiti - sportavo, dar kiti – grojo, deklamavo sukurtas eiles. Taigi, komandų kūrybingumas ir vieningumas „liejosi laisvai“. Sekanti užduotis - sveikuoliško patiekalo pristatymas. Čia vėl atsiskleidė komandų darbštumas, išmonė, kūryba. Gražiai pristatyti kuo įvairiausi patiekalai: sveikuoliškos salotos, rojaus obuoliukai, džiovintų vaisių užtepėlės, pyragai, naminė duona, mini sumuštinukai, gilių kava ir t.t. Daug azarto ir puikių emocijų kėlė protų mūšis „Keliaujame kartu į sveikesnį gyvenimą“. Komandos turėjo atsakyti į klausimus apie sveiką gyvenseną. Ne mažiau emocijų suteikė ir kita neįprasta užduotis, kurios metu kiekvienas komandos narys išbandė savo taiklumą, mėtydamas kamuoliukus „Kopėčių“ rungtyje.

Taigi, žaismingai ir energingai įveikus visas užduotis, komisija pasveikino ir padėkos raštais bei atminties dovanomis pasveikino visas komandas. Keliais balais kitas komandas lenkė ir „Bendruomenių sveikatingumo varžytuvių“ nugalėtojais paskelbta Švobiškio ir aplinkinių kaimų komanda „Rojaus obuoliukai“ (nariai: E. Juknevičienė, A. Strigas, L. Bžėskienė, O. Rapkevičienė, D. Bžėskienė, B. Brazienė).

Po varžytuvių, skambant muzikai, nuoširdžiai pabendrauta ragaujant patiekalus prie arbatos puodelio. Apibendrinant visą renginį, galima drąsiai teigti, jog svarbiausias tikslas – jaukus ir šiltas vakaras kartu, su kaupu pasiektas ir tikimasi, kad prie šios iniciatyvos kitais metais prisijungs daugiau bendruomenių. Nuoširdžiai dėkojame bendruomenėms, jų nariams, radusiems laiko nesibaigiančioje darbų gausoje ir subūrusiems tokias šaunias, pozityvumu trykštančias komandas bei taip šauniai dalyvavusiems pirmosiose sveikatingumo varžytuvėse! Tad iki susitikimo varžytuvėse kitais metais!

 

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

J. Mikalajūnienė

 

Skaityti daugiau ...

Savaitgalį kviečiame praleisti Druskininkuose !

Gruodžio 3-4 d. sportiškus ir aktyvius Pasvalio raj. gyventojus kviečiame vykti į Druskininkus. Dalyvavimas šiaurietiškojo ėjimo žygyje 6 arba 9 km. Apgyvendinimas viešbutyje. Kelionės kaina suaugusiam 12, vaikui 8 Eur., nakvynės išlaidos. Informacija ir registracija iki lapkričio 30d., tel. (8 451) 20130 arba 20131. Vietų skaičius ribotas.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti daugiau ...

Vyksta Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė

Vyksta Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė. Ofiacialiai ji tęsis iki lapkričio 25 dienos, o gruodžio pirmąją bus pažymima Pasaulinė AIDS diena. Tyrimų savaitės šūkis: "Pasitikrink, gauk gydymą, apsaugok"!
 
Visoje Europoje ŽIV ir hepatitų testavimo savaitės metu kviečiama vienytis bendram tikslui ir siekti didinti visuomenės informuotumą apie tyrimų dėl ŽIV ir hepatitų svarbą. Siekiama, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šių ligų keliamas grėsmes, pasitikrintų bei suprastų, kad yra veiksmingas šių ligų gydymas.
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad pirmiausia dėl ŽIV rekomenduoja pasitikrinti tiems asmenims, kurie skundžiasi šiais sveikatos sutrikimai: kai kosima ilgiau kaip mėnesį; dažnai (daugiau kaip 2k. per metus) sergant plaučių uždegimais, bronchitais, gerklės, ausų ir kitais uždegimais; kai karščiuojama ilgiau kaip mėnesį; kai viduriuojama ilgiau kaip mėnesį; be priežasties netekus daug svorio (daugiau kaip 10 proc.); kai nuolat jaučiamas nuovargis ir silpnumas; kai naktimis gausiai prakaituojama; susirgus tuberkulioze; padidėjus kaklo, pažastų ar kirkšnies limfmazgiams; kai sergate lytinių organų, burnos, stemplės ar gerklės kandidoze; kai turite burnos ir genitalijų opas, neišnykstančias ilgiau kaip 1 mėn. bei esant kitoms būklėms, kurios išvardintos ULAC interneto svetainėje testavimo savaitei skirtame informaciniame langelyje.
 
Dėl virusinių hepatitų B ir C rekomenduojama pasitikrinti: jei buvo perpiltas kraujas / kraujo produktai iki 1993 metų; jei buvo atliktos chirurginės operacijos (taip pat Cezario pjūvis) arba invazinės procedūros; jei dėl neaiškių priežasčių padidėję kepenų fermentai (ALT, AST); hemodializuojamiems pacientams; sergantiems hemofilija ir kitomis kraujo ligomis; organų ir kraujo donorams; asmenims po organų transplantacijos; medicinos įstaigų darbuotojams; vaikams, kurių motinos nėštumo ir gimdymo metu sirgo hepatitu; jei šeimos nariui diagnozuotas hepatitas; nėščiosioms; nors kartą vartojusiems švirkščiamuosius narkotikus bei kitais atvejais. Detalus būklių ir atvejų sąrašas pateiktas ULAC interneto svetainėje testavimo savaitei skirtame informaciniame langelyje.
 
„Medicinos mokslas ir technologijos tiek pažengusios, kad jau yra prieinami vaistai ŽIV ligai gydyti, kurie pristabdo ŽIV ligos progresavimą, pagerina gyvenimo kokybę ir gyvenimo trukmę. Tuo tarpu šiuo metu medicinos praktikoje naudojami itin veiksmingi vaistai, kurie gali išgydyti hepatitą C, o nuo virusinio hepatito B galima apsisaugoti pasiskiepijus“, - pažymėjo ULAC vadovas, profesorius Saulius Čaplinskas. Pasak jo, pasinaudoti pažangiomis prevencijos ir gydymo technologijomis galima tik tuomet, kai esi atlikęs testą ir anksti nustatyta infekcija. Būtent todėl Europoje vyksta testavimo savaitė, kai gyventojai raginami nebijoti ir kuo anksčiau atlikti testą ir sužinoti daugiau apie hepatitus ir ŽIV.  
 
Testavimo savaitėje Lietuvoje dalyvaujančios sveikatos priežiūros įstaigos suteiks galimybę pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatitų nemokamai ir anonimiškai, o tyrimus atliekančių privačių laboratorijų tinklai šiuos tyrimus atliks už pusę kainos.
 
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro skaičiavimais, kas trečias Europoje užsikrėtęs ŽIV asmuo apie tai net neįtaria, o Pasaulio sveikatos organizacija pažymi, kad hepatitai pavojingi savo komplikacijomis – kepenų ciroze ir vėžiu, dėl ko kasmet Europoje miršta apie 12 000 žmonių.
 
ULAC duomenimis, per pastaruosius penkerius metus (2011-2015) tyrimų dėl ŽIV skaičius išaugo 14 proc., o asmenų, besitikrinančių dėl ŽIV savo noru, skaičius išaugo beveik trigubai.
 
Kontaktinis asmuo:
Zigmas Nagys
8 684 33 174, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Švietimo ir komunikacijos Skyriaus vedėjos pavaduotojas
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
« Lapkritis 2016 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai