Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Birželis 2017

Pasvalyje paminėta Tarptautinė jogos diena

Prieš 3 metus Jungtinių Tautų generalinė asamblėja birželio 21-ąją paskelbė Tarptautine jogos diena. „Džiugina tai, kad pamažu paneigiamas mitas, kad joga – tai religija, kuri ne visiems gali būti priimtina. Iš tikrųjų joga – tai senovės Indijos dovana pasauliui ir 5000 metų tobulinta atlikimo technika, kuri patvirtinta ir šiuolaikinio mokslo. Tai - kelionė į save, kuri suteikia kūno ir dvasios vienybę bei kiekvienam leidžia individualiai pasiekti vis kitokių rezultatų“, – pranešime spaudai teigia Indijos ambasadorius Lietuvai ir Lenkijai Ajay Bisaria.

Birželio 21-ąją jogos diena buvo paminėta Pasvalyje, kaip ir daugelyje Lietuvos bei pasaulio miestų. Joga grindžiama idėja, kad koncentracija, meditacija bei askeze žmogus gali nuraminti savo protą, pasiekti ramumą, gilesnių įžvalgų ir net išsivaduoti iš perdėtų materialinių norų. Dažnas jogos praktikavimas padeda ieškant geros savijautos, taikos su mus supančia aplinka. Joga paverčia kūną stipresniu ir lankstesniu, pagerina kvėpavimą, kraujo apytakos sistemą, leidžia suvokti save ir pasaulį naujai, teigiamai, įneša į gyvenimą daugiau džiaugsmo bei kantrybės bendraujant.

Susirinkusieji atliko visą kompleksą jogos pratimų–asanų, kuriuos profesionaliai demonstravo visuomeninės organizacijos „Gyvenimo menas“ savanorė Zita Asbergaitė. Jogos trenerės Zitos vedami užsiėmimai susilaukė didžiulio susidomėjimo Ustukiuose šių metų žiemos-pavasario sezono metu. Norintys nuosekliai išmokti jogos pratimų gali net ir vasarą dalyvauti nemokamuose „City joga“ užsiėmimuose, kurie antradieniais vyksta lauke - Pasvalio raj. Paslaugų ir užimtumo centro pagyvenusiems ir neįgaliesiems parkelyje, o esant lietingam orui Visuomenės sveikatos biure, adr. Vytauto Didžiojo a. 6, III-me aukšte. Užsiėmimų pradžia 18 val. Reikia atsinešti kilimėlį.      

Dėkojame Pasvalio P.Vileišio gimnazijos bendruomenei už suteiktas patalpas pažymint Tarptautinę jogos dieną.

Daugiau nuotraukų iš renginio galima rasti fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Vilma Jankevičienė

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė

Skaityti daugiau ...

Paplūdimio tinklinio turnyras Pasvalyje, II-sis turas

Užsikrėsk tinklinio virusu!

Dėmesio, vyksta registracija į Paplūdimio tinklinio turnyro Pasvalyje II turą !

Turnyras vyks Pasvalio Svalios parkelio tinklinio aikštelėje liepos 13 d. 16.00 val.

Kviečiame visus 14-29 m. amžiaus vaikinus ir merginas (komandoje 2-3 asmenys).

Informacija ir registracija:

el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 451) 20131

fb Pasvalio jaunimo reikalų koordinatorius,

fb Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

 Prizinis fondas 200 Eur.

Paskubėkite ir registruokitės užpildydami registracijos anketą https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd_wtquGASenMABtBsbCI0DYhYotcDnc8rGRjuU04IeE9EZNw/viewform?c=0&w=1

arba el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. (8 451) 20131

Pasiruoškite šią vasarą užsikrėsti tinklinio virusu!

Baigiamojo turo metu bus sumuojami visų trijų turų rezultatai. Dalyvių laukia ne tik smagiai praleistas laikas su draugais, naujos pažintys, bet ir šaunūs prizai!

Organizatoriai

Skaityti daugiau ...

Žymus vaistininkas-žolininkas Marius Lasinskas lankėsi Grūžiuose ir Norgėluose

Dabartinis skubus pasaulis žmogui kelia daug įtampos ir reikalavimų. Tie, kurie dienas leidžia lėkdami iš taško A į tašką B, nejaučia santykio su gamta. Greičiausiai jie nepastebėjo kada pražydėjo alyvos. Trumpam stabtelėti ir pažvelgti sau po kojomis progų pasitaiko kiekvienam. Vieną tokių pasiūlė Pasvalio Visuomenės sveikatos biuras, pakviesdamas Grūžių, Norgėlų ir kt.  vietovių gyventojus kartu pabraidyti po rasą renkant vaistažoles, prisiminti jų rinkimo, paruošimo ir naudojimo taisykles ir visa tai išgirsti iš pirmų lūpų – Lietuvoje gerai žinomo žolininko, farmacijos mokslų magistro bei knygų autoriaus Mariaus Lasinsko.

Pagrojęs kanklėmis, kaip tai darydavo mūsų protėviai prieš eidami žoliauti, vaistininkas-žolininkas M.Lasinskas paaiškino pagrindinius vaistažolių rinkimo principus. Pirmasis jų teigia, kad žoliauti galima eiti tik tuomet, kai esi geros nuotaikos; einant rinkti vaistažolių gamtai būk dėkingas – padėkok; pririnkai kilogramą vaistažolių, vadinasi ne mažiau kaip 1 kg surink ir šiukšlių, kurias pamatysi žoliaudamas; stebėk vidinę intuiciją ir turėk saiko jausmą, pavyzdžiui radai 10 asiūklio stiebelių, tris iš jų nuskink, o septynis palik gamtai.

Grūžiečiams surinkus nuostabią puokštę maistinių ir vaistinių augalų, M.Lasinskas išsamiai paaiškino apie kiekvieno iš jų poveikį sveikatai, paruošimo ir fermentavimo būdus, kada gali, o kada negali padėti vien tik vaistažolės. Buvo kalbama ir apie medžių poveikį sveikatai bei pristatyta ką tik išleista knyga, kurios vienas iš autorių – M.Lasinskas „Kaip gydo medžiai“. Susirinkusieji buvo vaišinami gauromedžio arbata, džiovintais kiaulpienių šaknų traškučiais ir džiovintomis šermukšnių uogomis.

Atsisveikindamas su Grūžių ir Norgėlų krašto žmonėmis Marius linkėjo klausytis savo vidinio gydytojo, netrukdyti jam saldumynais, nesveikais užkandžiais, būti sveikais ir laimingais.

Daugiau nuotraukų iš susitikimų su M.Lasinsku galima rasti fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Vilma Jankevičienė

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
« Birželis 2017 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai