Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Ketvirtadienis, 01 Kovas 2018

Popietė apie regėjimo stiprinimą

Vasario 22 d. Pasvalio r. Gružių vaikų globos namuose vaikams ir darbuotojams popietė buvo neeilinė. Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė S. Pyragytė mokė stiprinti regėjimą įvairiomis akių mankštomis, pabrėžė pagrindines silpno regėjimo priežastis.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
Nuotraukos Ritos Kleibės

Daugiau renginio nuotraukų - socialiniame tinkle fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/28423754_1895855113817833_4846624541229963719_o.jpg?oh=19884228ae05cd2c1f119763db4eb560&oe=5B11D5EF

Skaityti daugiau ...

Sveika gyvensena – iššūkis sau?

Vasario 23 d. Pasvalio r. Švobiškio kultūros namų salėje vyko bendruomenės ataskaitinis susirinkimas. Jame dalyvauti buvo pakviesta ir Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė. Šio renginio metu specialistė skaitė paskaitą „Sveika gyvensena – iššūkis sau?“ ir švobiškiečius supažindino su prevencinėmis programomis, bei skaitė pranešimus: „Pedikuliozė“, „Tuberkuliozės simptomai, prevencija“, „Gripas“. Paskaitos metu klausytojai sužinojo: kas tai yra sveikata, kas ją lemia, kas tai yra žmogaus gyvensena ? Pateiktos priežastys – kodėl verta tapti sveikesniu? Dažnai girdime, kad reikia sveikai maitintis, sportuoti, puoselėti sveiką gyvenseną ir t. t. Vardan ko visas tas triūsas? Rytinė mankšta, neskanus sveikas maistas. Taigi, kam visa tai?


Brandžios, sveikos mintys gimsta sveikame kūne. Kai esi sveikas tau niekas netrukdo susikoncentruoti į darbą. Vadinasi esi produktyvesnis, laimingesnis, galvoje gimsta naujos idėjos. Sveikata suteikia pranašumą. Dirbti galima sparčiau ir ilgiau. Sveikas žmogus yra gražesnis, patrauklesnis. Ilgas, sveikas gyvenimas – tai turėtų rūpėti daugumai. Negalima visą dieną dirbti ir valgyti greitą maistą, nes tai nesveika. Turi skirti laiko sveikam maistui gaminti, šiek tiek pasportuoti, nes tai yra gyvenimo būdo balansavimas. Taisyklingas gyvenimo būdas leis daugiau nuveikti per trumpesnį laiką. Taip pat gyvenimas taps įvairiapusiškas, įgaus naujų spalvų. Sveikata tai yra raktas į visavertį gyvenimą. Vien pastangos tapti sveikesniu jau yra ryžto ženklas, rodantis pagarbą sau. Už tai sulauksime pagarbos ir iš mus supančių žmonių. Norint išsaugoti sveikatą, reikia vengti to, kas kenkia, ir saikingai naudoti tai, kas tinka. Esama kūno ligų, esama ir gyvensenos ligų. Taigi dėl geresnio, kokybiškesnio gyvenimo verta pasistengti.
Bendruomenė trumpai supažindinta su prevencinėmis programomis Siūlomos nemokamos sveikatos programos, finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.:
• Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programa. Visos moterys nuo 25 iki 60 metų amžiaus kviečiamos apsilankyti pas ginekologą bei atlikti PAP testą. Testas leidžia nustatyti ar gimdos kaklelio ląstelės normalios, ar linkusios ateityje išsivystyti į vėžines. Šis tyrimas atliekamas kartą per 3 metus.
• Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa. 50-69 metų amžiaus moterims atliekamos mamogramos kartą per 2 metus. Tai radiologinis tyrimas.
• Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa. Jos metu imamas kraujo tyrimas specifinio antigeno (PSA) kiekiui nustatyti. Tyrimas atliekamas kartą per 2 metus vyrams 50-75 metų amžiuje. Jei paciento tėvui ar broliui buvo diagnozuotas prostatos vėžys, tuomet tokiam pacientui profilaktinis tikrinimas pradedamas nuo 45 metų amžiaus.
• Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa. Visiems kam 50-74 metai, kviečiami pasitikrinti. Slapto kraujavimo testas yra atliekamas kartą per 2 metus.
• Asmenų priskirtų širdies ir kraujagyslių ir cukrinio diabeto ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programa. Lietuva yra pirmaujanti pagal mirčių nuo širdies kraujagyslių sistemos ligų skaičių, todėl ši programa šiandien yra ypač aktuali. Joje dalyvauja 40-65 metų amžiaus asmenys.
• Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa. Ši programa vykdoma 6-14 metų vaikams.

Šių programų tikslas yra visų pirma sveikesnė visuomenė ir ankstesnė sunkių ligų diagnostika. Vėliau renginyje suteikta informacija apie pedikuliozę, gripą, tuberkuliozę. Tai užkrečiamos ligos, kurių norint išvengti reikia žinoti pagrindinius dalykus, padedančius apsisaugoti nuo užsikrėtimo. Pabaigoje Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė palinkėjo rūpintis savo sveikata ir pasidalinti informacija apie prevencines programas. Patikino, jog labai svarbu branginti save ir artimuosius.


Ala Markevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Daugiau renginio nuotraukų - socialiniame tinkle fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

 

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/28576027_1894700430599968_685178509657191296_n.jpg?oh=b70e2c3763c5771bd997d12d4bfa72f7&oe=5B137C6F

Skaityti daugiau ...

Funkcinės aerobikos treniruotės tęsiasi !

Funkcinės aerobikos treniruotės su trenere Ramune tęsiasi !

Kiekvieną trečiadienį 17.30 val. Pasvalio Specialiosios mokyklos sporto salėje.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija
Artūro Juzefovičiaus nuotraukos

Daugiau treniruotės nuotraukų - socialiniame tinkle fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą

Naujausi straipsniai