Neeikvokime savo sveikatos ir pinigų dalykams, kurie mus žudo

Kategorija Naujienos

Gegužės 30 d. Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo parapijos salėje vyko labai naudingas susitikimas su praktike, psichologe-pedagoge Tatjana Ščiurina. Psichologė dirba vaikų žalingų įpročių srityje ir vykdo alkoholio, tabako ir narkotikų prevencinę veiklą mokiniams ir jaunimui, o taip pat dirba su suaugusiais, kurie jau turi priklausomybių. Devinti metai teikia nemokamą pagalbą nuteistiesiems. Žmonių, turinčių priklausomybių, lektorė nesmerkia ir gali ištiesti jiems pagalbos ranką. Psichologė dirba pagal unikalų Genadijaus Šičko medicinos, psichologijos ir pedagogikos žiniomis pagrįstą metodą. Šis metodas yra ypatingas tuo, jog be vaistų ir kodavimo yra keičiamas žmogaus požiūris ir mąstymas. Metodo tikslas - žmogus turi nenorėti svaigintis ne todėl, kad jam liepiama, o dėl to, kad pats to nori. Šitas metodas yra paprastas. Pasak T.Ščiurinos, besilaikantys mokslinės metodikos rekomendacijų, patys sąmoningai atsisako svaigalų.
Lietuvoje labai opi problema yra alkoholis ir jo suvartojamas kiekis. 1975 metais Pasaulio sveikatos organizacija pripažino, kad alkoholis ir tabakas yra legalūs narkotikai. Pasirinkimo asortimentas didžiulis, žmogaus psichika persmelkta vartotojiškumu. Kiekvienas žmogus programuojamas nuo pat gimimo: mato ir girdi kaip apie tabaką, alkoholį atsiliepia jo tėvai, giminės. Dažnai svaigalų vartojimas yra pateikiamas kaip teigiamas dalykas. Vaikas negauna blaivybę skatinančios informacijos. Filmai, animaciniai filmukai, kuriuose geriama ir rūkoma su pasimėgavimu, daro didžiulę žalą. Vienas priklausomas nuo alkoholio žmogus išnaudoja 15 savo aplinkos žmonių, kadangi pats atsakingai gyventi nesugeba. Svaigindamasis sukuria sau šventę, bet rūpintis savimi ir kitais nebegali. Nesuvokia ir išeina į laimės iliuziją. Priklausomybę turintis žmogus atsakingai dirbti ir atiduoti meilę gali, bet nenori. Nenori keisti gyvenimo būdo.
Lektorė labai daug kalbėjo apie tai, kam naudinga, kad žmonės vartotų alkoholį, tame tarpe ir sidrus bei „mixus“. Psichologės teigimu, alkoholis arba jo liekanos žmogaus smegenyse lieka iki 30 parų. Tatjana išvardino septynias funkcijas: valią, intelektą, mąstymą ir t.t. Kad šias funkcijas atstatyti į savo vietą reikia dirbti. Suprasti ir suvokti klaidas. Taigi labai svarbu išsiaiškinti psichologines priežastis, kodėl žmonės pradėjo išgėrinėti, ir pažadinti juose norą pradėti gyventi blaiviai.
Buvo pateikti statistiniai duomenys, kurie labai aiškiai parodė alkoholio neigiamus rodiklius. Parodytas filmukas „10 pavojingiausių cheminių medžiagų, esančių cigaretėse“. Nereikėtų eikvoti savo sveikatos ir pinigų dalykams, kurie mus žudo. Taip pat peržiūrėtas filmukas „Palangos ruoniai“. Buvo labai gražiai parodyta kaip galima švęsti be alkoholio. Taip pat buvo atliktas tyrimas su kiaušiniu ir spiritu, kuris atspindėjo alkoholio poveikį galvos smegenų ląstelėms. Paskaita buvo įdomi, dalyviai susidomėję išklausė lektorės patarimų.
Vėliau vyko diskusija prie arbatos. Šios diskusijos metu Tatjana užsiminė, kad jos sūnus Dionisas Ščiurinas sukūrė filmą „Prasmingo gyvenimo beieškant“, kuriame kalbama apie alkoholio vartojimo priežastis ir gyvenimą be jo.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro,
visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą Ala Markevičienė

https://scontent.fkun1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/63481048_2805443559525646_4129746325098987520_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fkun1-1.fna&oh=3e1245254c9349e651c29fe4c5356ef2&oe=5D98F38D

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131