Mes Facebook-e

A+ A A-
V.Jankevičienės nuotrauka. V.Jankevičienės nuotrauka.

Sveiko žodžio galia

Kovo pabaigoje Pasvalyje lankėsi sveikos ir sąmoningos gyvensenos propaguotojas, komunikacijos ir bendravimo treneris, tokių patyriminių mokymų kaip „Whatansu“, skirtų vaikams, „Success Republic“, skirtų įmonėms, bei festivalio šeimoms „Master of Calm“ bendrakūrėjas Mindaugas Vidugiris. Seminaras „Sveiko žodžio galia“ prasidėjo nuo ... komplimentų vienas kitam. Po šios užduoties salėje įsivyravo maloni atmosfera. Vieni šypsojosi, kiti buvo sutrikę. Dauguma susirinkusiųjų pripažino, kad sakant komplimentus nerado tinkamų žodžių, stigo kūrybingumo. Esame neįpratę vienas kitam sakyti komplimentus, - sako lektorius, - lietuvis įpratęs tvarkytis su blogais žodžiais, o su gerais nežino ką daryti. Tereikia į komplimentą nuoširdžiai atsakyti „ačiū“. Pavyzdžiui žemaitis „myliu“ ištaria vieną kartą gyvenime, jis taip pat informuoja, jei kas nors keičiasi, - humoro nestokoja M.Vidugiris. Neretai mūsų augintiniai: meilūs kačiukai ar šuniukai gauna daugiau švelnumo ir pagyrų, negu šeimos nariai, mat gaji nuostata, kad komplimentus galima išgirsti tik tuomet, kai iš mūsų ko nors tikimasi.
Senajame ir Naujajame Testamentuose, pasak lektoriaus, yra 18 tūkstančių unikalių žodžių. O kiek unikalių žodžių vartojame kasdien ir kas atsitiktų, jei bent 10 procentų šių žodžių pakeistume kitais? Gal jie mums padėtų transformuotis ir augti, juk girdime tiek daug žodžių, kurie griauna, menkina, žudo, - sako M.Vidugiris. Nedaugelis žino, kad santykiuose didžiausias griaunantis veiksnys yra ne kas kita, o apkalbos. Bet lazda turi du galus. Negatyvios mintys, emocijos ar melas, kurį už akių išsakome apie kitą žmogų mums grįžta su trejopa jėga – bumerangu. Apie tai liaudies patarlė sako: kas sėja vėją, pjauna audrą.
Rusiški keiksmažodžiai, pasak lektoriaus, iki mūsų dienų atėjo iš mongolų–totorių karo metų. Jų paskirtis – priešą išmušti iš pusiausvyros ir taip įžeisti, kad šis prarastų kontrolę. Tokių keiksmažodžių reikšmė yra baisi, - sako lektorius, todėl, moterys ir merginos, nusisukite ir bėkite neatsigręždamos nuo „kietų“ vyrų, vaikinų, kurie savo vertę matuoja keiksmažodžių gausa. Kurti arba investuoti į santykius su tokiu žmogumi - neverta. Tas pat pasakytina ir apie besikeikiančias moteris ar merginas.
Lektorius taip pat pateikė nemažai pavyzdžių apie kartais pasitaikančią klaidinančią socialinę reklamą(!), ugdymo įstaigų elgesio taisykles, nemokšos parašytas taip, kad skaitantis moksleivis jas supranta atvirkščiai. Kalbėta ir apie tai, kas yra kokybinis žodynas, kaip siekti konstruktyvesnio bendravimo, efektyvesnės komunikacijos. Charizmatiškas ir įkvepiantis seminaro lektorius atsisveikindamas pasvaliečiams linkėjo laimės, meilės bei gyvuoti lietuviškai.

Vilma Jankevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro direktorė

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 

 
 
 
 
 
 
 

Komentuoti

Aukštyn
« Vasaris 2018 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai