Mes Facebook-e

A+ A A-
Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 8b kl. Nėlitos Janeliūnienės nuotrauka. Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos 8b kl. Nėlitos Janeliūnienės nuotrauka.

Pasaulinė diena be tabako kartu su jaunimu

Kasmet, gegužės 31 dieną, Pasaulio sveikatos organizacija ir jos partneriai mini Pasaulinę dieną be tabako. Jos metu siekiama atkreipti dėmesį į žalą sveikatai bei kitas su tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas, taip pat viešai palaikomos su tabako gaminių vartojimo mažinimu susijusios iniciatyvos. Pasaulinės dienos be tabako temą – „Tabakas – grėsmė vystymuisi“.

Pasaulinė diena be tabako 2017 siekia: atkreipti dėmesį į sąsajas tarp tabako gaminių vartojimo, tabako kontrolės priemonių ir darnaus vystymosi; palaikyti PSO nares bei pilietinę visuomenę kovoje su tabako industrijos įtaka politiniame lygmenyje, taip stiprinant valstybinę tabako kontrolės politiką; paraginti platesnį piliečių ir partnerių dalyvavimą siekiant mažinti rūkymą valstybiniu, regioniniu ir pasauliniu lygmeniu; parodyti, kaip kiekvienas individualiai gali prisidėti prie darnaus, laisvo nuo tabako pasaulio kūrimo pasirenkant niekada nevartoti tabako gaminių arba atsisakant jau esamo žalingo įpročio.

Prie šiai dienai skirtos akcijos „Obuolys vietoj cigaretės“ prisijungė Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Pasvalio bendruomenės pareigūnais, Pasvalio rajono ugdymo įstaigomis. Akcijos metu buvo dalinami obuoliai, informaciniai lapeliai, atkreipiamas dėmesys į žalą sveikatai bei kitas su tabako gaminių vartojimu susijusias rizikas. Pasvalio miesto turguje obuoliai, kaip sveikatos ir sklaidos simbolis, buvo dalinami tiek rūkantiems tiek nerūkantiems, pardavėjams ir pirkėjams, kad visi įsitrauktų ir paskatintų kitus prisijungti prie šios gražios idėjos. Taip pat mokyklų sveikatos priežiūros specialistai organizavo pokalbius su mokiniais apie rūkymo žalą. O Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos moksleiviai patys aktyviai įsitraukė ir dalino obuolius Saločių gyventojams.

Jau 16-ąjį kartą Lietuvoje vykdoma akcija „Gimiau nerūkanti/is". Akcijos metu, marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis" ar „Gimiau nerūkanti" apdovanojami „Pasaulinę dieną be tabako“ (gegužės 31 d.) gimę naujagimiai. Šiek tiek po Pasaulinės dienos be tabako dienos, Pasvalio ligoninėje gimė mergaitė. Šia gražia proga mergaitę ir jos mamą Ugnę Vinskūnaitę sveikino Pasvalio ligoninės vadovas Rolandas Rastauskas, vyr. gydytojas Aurelijus Umantas, vyr. slaugos administratorė Jovita Mikalajūnienė, savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, savivaldybės gydytoja Dalia Vasiliūnienė, Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Simona Pyragytė. Visi mergaitei linkėjo augti sveikai, laimingai ir niekada "nenusivilkti" marškinėlių "Gimiau nerūkanti".

Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja apie 7000 gyvybių. Dėl šios priežasties akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą. Nėra besilaukiančiai motinai ir jos vaisiui saugaus surūkomų cigarečių skaičiaus. Moteris būtinai turėtų mesti rūkyti nėštumo metu. Geriausių rezultatų pasiekiama, jei moteris neberūko prieš nėštumą ar bent nuo pirmojo nėštumo trimestro. Taip pat tabako dūmams ypač jautrūs vaikai. Jie dažniau serga astma, kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis, vidurinės ausies uždegimu, gali sukelti staigų kūdikio mirties sindromą.

Svarstantys ar jau apsisprendę mesti rūkyti jau gali rasti naudingos informacijos svetainėje www.nerukysiu.lt. Čia skelbiama, kodėl verta mesti rūkyti, kokie yra galimi pagalbos būdai, pagalbos Lietuvoje žemėlapiai, informacija apie įvairias metimo rūkyti programas bei daugybė naudingų patarimų.

Foto galeriją rasite socialiniame tinkle fb adr. Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

 

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Simona Pyragytė

Aukštyn
« Liepa 2019 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių