Mes Facebook-e

A+ A A-
Grūžiečiams surinkus nuostabią puokštę maistinių ir vaistinių augalų, M.Lasinskas išsamiai paaiškino apie kiekvieno iš jų poveikį sveikatai, paruošimo ir fermentavimo būdus, kada gali, o kada negali padėti vien tik vaistažolės. V.Jankevičienės nuotrauka. Grūžiečiams surinkus nuostabią puokštę maistinių ir vaistinių augalų, M.Lasinskas išsamiai paaiškino apie kiekvieno iš jų poveikį sveikatai, paruošimo ir fermentavimo būdus, kada gali, o kada negali padėti vien tik vaistažolės. V.Jankevičienės nuotrauka.

Žymus vaistininkas-žolininkas Marius Lasinskas lankėsi Grūžiuose ir Norgėluose

Dabartinis skubus pasaulis žmogui kelia daug įtampos ir reikalavimų. Tie, kurie dienas leidžia lėkdami iš taško A į tašką B, nejaučia santykio su gamta. Greičiausiai jie nepastebėjo kada pražydėjo alyvos. Trumpam stabtelėti ir pažvelgti sau po kojomis progų pasitaiko kiekvienam. Vieną tokių pasiūlė Pasvalio Visuomenės sveikatos biuras, pakviesdamas Grūžių, Norgėlų ir kt.  vietovių gyventojus kartu pabraidyti po rasą renkant vaistažoles, prisiminti jų rinkimo, paruošimo ir naudojimo taisykles ir visa tai išgirsti iš pirmų lūpų – Lietuvoje gerai žinomo žolininko, farmacijos mokslų magistro bei knygų autoriaus Mariaus Lasinsko.

Pagrojęs kanklėmis, kaip tai darydavo mūsų protėviai prieš eidami žoliauti, vaistininkas-žolininkas M.Lasinskas paaiškino pagrindinius vaistažolių rinkimo principus. Pirmasis jų teigia, kad žoliauti galima eiti tik tuomet, kai esi geros nuotaikos; einant rinkti vaistažolių gamtai būk dėkingas – padėkok; pririnkai kilogramą vaistažolių, vadinasi ne mažiau kaip 1 kg surink ir šiukšlių, kurias pamatysi žoliaudamas; stebėk vidinę intuiciją ir turėk saiko jausmą, pavyzdžiui radai 10 asiūklio stiebelių, tris iš jų nuskink, o septynis palik gamtai.

Grūžiečiams surinkus nuostabią puokštę maistinių ir vaistinių augalų, M.Lasinskas išsamiai paaiškino apie kiekvieno iš jų poveikį sveikatai, paruošimo ir fermentavimo būdus, kada gali, o kada negali padėti vien tik vaistažolės. Buvo kalbama ir apie medžių poveikį sveikatai bei pristatyta ką tik išleista knyga, kurios vienas iš autorių – M.Lasinskas „Kaip gydo medžiai“. Susirinkusieji buvo vaišinami gauromedžio arbata, džiovintais kiaulpienių šaknų traškučiais ir džiovintomis šermukšnių uogomis.

Atsisveikindamas su Grūžių ir Norgėlų krašto žmonėmis Marius linkėjo klausytis savo vidinio gydytojo, netrukdyti jam saldumynais, nesveikais užkandžiais, būti sveikais ir laimingais.

Daugiau nuotraukų iš susitikimų su M.Lasinsku galima rasti fb: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Vilma Jankevičienė

Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė

Atnaujinta17 Birželis 14, Trečiadienis 17:19
Aukštyn
« Rugpjūtis 2019 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių