Mes Facebook-e

A+ A A-
2017-10-19 d. Pasvalio r. Paslaugų ir užimtumo centre pagyvenusiems ir neįgaliesiems vyko paskaita „Sveikos ir laimingos senatvės paslaptis – sveika gyvensena“, kurią skaitė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė. 2017-10-19 d. Pasvalio r. Paslaugų ir užimtumo centre pagyvenusiems ir neįgaliesiems vyko paskaita „Sveikos ir laimingos senatvės paslaptis – sveika gyvensena“, kurią skaitė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė.

Sveika ir laiminga senatvė

2017-10-19 d. Pasvalio r. Paslaugų ir užimtumo centre pagyvenusiems ir neįgaliesiems vyko paskaita „Sveikos ir laimingos senatvės paslaptis – sveika gyvensena“.
Ateina laikas, kai žmogus pradeda senti tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai. Visos funkcijos siaurėja ir atsiranda tam tikrų problemų: ligos, netektys, finansiniai sunkumai, vienatvė. Didelę įtaką pagyvenusių žmonių sveikatai daro genetika, aplinka. Labai svarbus žmogui yra gyvenimo būdas: žalingi įpročiai, mityba, fizinis aktyvumas, asmens higiena. Paskaitoje buvo paminėtos pagyvenusių žmonių ligos: depresija ir demencija. Depresija yra labiausiai paplitusi liga, kuria serga maždaug vienas iš 65 m. ir vyresnių žmonių. Demencija – tai vyresnio amžiaus žmonių psichikos sveikatos sutrikimas (jo labiausiai bijomasi). Riziką susirgti šia liga, skatina netinkamas gyvenimo būdas: netinkama mityba, mažas fizinis aktyvumas, rūkymas. Labai svarbu, kad pagyvenę žmonės gautų kuo daugiau informacijos apie jiems svarbias psichikos problemas.
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė centro gyventojus supažindino su rizikos faktoriais, kurie daro įtaką insulto, širdies ir kraujagyslių ligoms atsirasti. Senyvame amžiuje labai svarbus fizinis aktyvumas, kuris gerina sveikatą. Judėjimas mūsų sveikatai toks pats svarbus kaip oras, maistas, vanduo ar miegas. Esant fiziniam aktyvumui sulėtėja senėjimo procesai, rečiau sergama širdies ir kraujagyslių ligomis. Įrodyta, kad kai kurios fizinio aktyvumo formos gali būti aktyvios apsaugant pagyvenusius žmones nuo griuvimų. Specialistė pabrėžė, jog vaikščiojimas, lipimas laiptais, važiavimas dviračiu, šiaurietiškasis ėjimas, mankšta sėdint prie televizoriaus, tempimo pratimai, visa tai gerina pagyvenusio žmogaus savijautą. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad labai svarbu noras ir valia. Paskaitos metu užsiminta apie stresą, jo valdymo būdus, skonio pokyčius ar jų praradimą, burnos problemas, dantų priežiūrą, osteoporozę. Paskaita baigta žodžiais: „Žmogaus gyvenimo kokybę lemia tobulumo siekimas, nepaisant veiklos srities" (Vince Lombardi). Po paskaitos vyko diskusija depresijos, fizinio aktyvumo ir rūkymo temomis.

Ala Markevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Simonos Pyragytės nuotraukos

Daugiau renginio nuotraukų rasite Facebook socialiniame tinkle, Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

 

 
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Atnaujinta17 Lapkritis 17, Penktadienis 16:35
Aukštyn
« Lapkritis 2018 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai