Mes Facebook-e

A+ A A-
Spalio pabaigoje Pasvalio r. Žadeikonių kaimo bendruomenėje lankėsi Visuomenės sveikatos biuro specalistės Ala Markevičienė ir Birutė Kazilevičienė. A.Markevičienės nuotraukos. Spalio pabaigoje Pasvalio r. Žadeikonių kaimo bendruomenėje lankėsi Visuomenės sveikatos biuro specalistės Ala Markevičienė ir Birutė Kazilevičienė. A.Markevičienės nuotraukos.

Fizinio aktyvumo svarba žmogaus gyvenime

Spalio pabaigoje Pasvalio r. Žadeikonių kaimo bendruomenėje lankėsi Visuomenės sveikatos biuro specialistės Ala Markevičienė ir Birutė Kazilevičienė. Buvo skaitoma paskaita „Fizinis aktyvumas“, o norintys galėjo sužinoti kai kuriuos savo kūno parametrus. Paskaitos metu, remiantis mokslinėmis publikacijomis, buvo kalbama apie tai, jog vidutinio intensyvumo fizinis aktyvumas, trunkantis 30 minučių ir ne mažiau kaip 5 kartus per savaitę, stiprina suaugusiųjų žmonių sveikatą. Mokslininkai nustatė, kad fizinis aktyvumas stiprina širdies ir kraujagyslių sistemos, raumenų pajėgumą, padeda kovoti su nutukimu. Jei žmogaus gyvensena fiziškai pasyvi, tai galimi sveikatos rizikos veiksniai. Mažas fizinis aktyvumas didina riziką susirgti lėtinėmis ligomis. Fiziškai aktyvūs asmenys rečiau serga depresija. Dėl fizinio pasyvumo didėja gyventojų mirtingumas. Judėjimo funkcija yra nulemta mūsų prigimties. Judėjimas mus veda prie gilesnio pasaulio pažinimo bei artimesnio supratimo apie savo kūno galimybes. Visuomenės sveikatos specialistė paminėjo fizinio aktyvumo naudą organizmui: kūno svorio sureguliavimą, rizikos mažinimą susirgti širdies – kraujagyslių sistemos ligomis, griaučių – raumenų sistemos stabilumo stiprinimą, psichoemocinės būklės pagerinimą, o svarbiausia – vidinės būsenos, bendros gyvenimo kokybės pagerinimą, ilgesnio ir produktyvesnio gyvenimo užtikrinimą. Pasibaigus paskaitai vyko diskusijos.
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Birutė Kazilevičienė bendruomenės nariams matavo kraujo spaudimą. Su specialiomis elektroninėmis svarstyklėmis nustatinėjo kūno svorio, riebalų, skysčių, raumenų kiekio procentus.


Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

Daugiau renginio nuotraukų rasite Facebook socialiniame tinkle, Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 
 
 
+3
 
 
Atnaujinta17 Lapkritis 17, Penktadienis 16:37
Aukštyn
« Gruodis 2018 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių