Mes Facebook-e

A+ A A-
Lapkričio 3 dieną Visuomenės sveikatos biuras kvietė mokytojus, darželio auklėtojus, socialinius darbuotojus, policijos atstovus ir visus kitus, kurie dirba su vaikais ir jaunimu į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje organizuotą seminarą “Vaikų, jaunimo sveikata – mūsų ateitis 2017”. Artūro Juzefovičiaus nuotrauka. Lapkričio 3 dieną Visuomenės sveikatos biuras kvietė mokytojus, darželio auklėtojus, socialinius darbuotojus, policijos atstovus ir visus kitus, kurie dirba su vaikais ir jaunimu į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje organizuotą seminarą “Vaikų, jaunimo sveikata – mūsų ateitis 2017”. Artūro Juzefovičiaus nuotrauka.

Vaikų, jaunimo sveikata – mūsų visų „reikalas“

Vaikų ir jaunimo sveikata – viena esminių sąlygų darniam asmenybės ir visuomenės vystymuisi. Šiandien labai svarbu kalbėti apie vaikų ir jaunimo sveikatą. Kaip ji keičiasi, kokios dabartinės tendencijos, ir ko galima laukti ateityje? Sparčiai besivystančioje ir technologiškai progresuojančioje visuomenėje kiekvienas keičiasi, ypač vaikų elgesys. Daugelį procesų perkėlus į IT technologijas, spartėjant mobiliųjų prietaisų naudojimui, keičiasi ne tik bendravimo, socialiniai ir kultūriniai ypatumai, bet ir fizinis aktyvumas, elgsena, o ypač sveikata. Kol kas sunku spręsti, kokios šių procesų ilgalaikės pasekmės gresia dabartinei visuomenei, tačiau pagrindinės tendencijos jau ryškėja. Vaikų sveikatos pažymėjimų statistika nedžiugina.
Lapkričio 3 dieną Visuomenės sveikatos biuras kvietė mokytojus, darželio auklėtojus, socialinius darbuotojus, policijos atstovus ir visus kitus, kurie dirba su vaikais ir jaunimu į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje organizuotą seminarą “Vaikų, jaunimo sveikata – mūsų ateitis 2017”. Seminaro dalyvius pasitiko muzikinė įžanga, kurią atliko Pasvalio muzikos mokyklos akordeono mokytojos Rasos Andžiuvienės auklėtinė Kornelija Paškevičiūtė.
Sveikinimo žodį taręs Pasvalio rajono meras Gintautas Gegužinskas, pasidžiaugė renginio dalyvių gausumu. Gyvenimo būdas nuolat keičiasi, kartu koreguodamas jaunimo sveikatos sutrikimo statistinius duomenis į neigiamą pusę, todėl meras linkėjo daugiau domėtis jaunimo sveikatos problemomis ir jas spręsti visiems drauge. Visuomenes sveikatos biuro direktorė Vilma Jankevičienė visiems akcentavo, jog šis seminaras organizuojamas Pasvalio rajono savivaldybės priklausomybę sukeliančių medžiagų (narkotikų, alkoholio, tabako ir kitų) vartojimo mažinimo ir prevencijos 2017–2019 m. programos priemonių plano lėšomis ir buvo galimybė į Pasvalį pasikviesti vienus iš geriausių lektorių su vertingomis žiniomis. Seminaro organizatorė vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Simona Pyragytė prieš pranešimus dalyviams palinkėjo nuolat tobulėti žymaus Alberto Einšteino žodžiais „Protingi žmonės visada pateikia klausimų. Klauskite savęs ir kitų žmonių, kad rastumėte sprendimą. Tai leis jums sužinoti naujų dalykų ir analizuoti savo asmenybės augimą“.
Pirmasis pranešėjas psichoterapeutas, hipnoterapeutas Marius Gabrilavičius, išgydantis žmones nuo įvairių priklausomybių, pristatė priklausomybių formavimosi psichoschemą. Žmogus vartojantis įvairias psichoaktyvias medžiagas pastoviai trikdo savo smegenis, nervų sistemą, kurios labiausiai yra atsakingos už žmogaus gyvybines funkcijas, ligų vystymąsi. Toks žmogus yra labai reikalingas narkomanijos ir farmacijos verslui. O totalų blaivininką M. Gabrilavičius vadina Naujuoju Maksimalistu, kuris yra sąmoningas žmogus, niekada nevartoja alkoholio, nikotino, kitų psichotropinių narkotikų, žmogaus smegenis veikiančių "vaistų", "antidepresantų" ir visų kitų psichoaktyvių medžiagų. Maksimalistai, tai visada totaliai blaivūs ir todėl su maksimaliu progresu visapusiškai tobulėjantys žmonės. Jie beveik neklysta ir todėl neformuoja gamtai bei visuomenei kenkiančių aplinkybių.
Kita tema apie fizinio aktyvumo skatinimą kalbėjo Lietuvos sporto universiteto dėstytoja ir programų koordinatorė, Europos sveikatingumo asociacijos „EuropeActive“ (Briuselis) standartų komiteto narė, sveikatingumo mokyklos „Active Training“ programų vadovė, trenerė, dr. S. Pajaujienė. Lektorė pabrėžė, jog esmė yra ne didinti fizinio lavinimo pamokų skaičių, o didinti vaikų motyvaciją užsiimti fizine veikla, tam reikia pačio mokytojo išmanumo ir pavyzdžio. Pasak S. Pajaujienės, mokytojas, numetęs vaikams kamuolį ir prastovėjęs salės kampe nebus pavyzdys ir nepavers kūno kultūros mėgstama pamoka. Dar svarbu jaunimą mokyti taisyklingai sportuoti, nuolat akcentuoti taisyklingus judesius tam, kad ateityje nebūtų traumų, ypač profesionaliame sporte.
Paskutinis seminaro “Vaikų, jaunimo sveikata – mūsų ateitis 2017” užsiėmimas buvo labiau praktinis kartu su psichoterapeutu Kazimieru Daugėla, kuris pristatė sisteminės konsteliacijos metodo principus, pasakojo apie jo pagalbą dirbant su probleminiu jaunimu. Tai - vienas iš pačių progresyviausių praktinės psichologijos metodų. Šis metodas leidžia atrasti ryšį tarp to, kas vyksta žmogaus gyvenime ir jo šeimos, giminių, protėvių gyvenimuose; nustatyti tarpusavio ryšius tarp žmonių, įvykių, aplinkos ir jų įtakos žmogaus likimui. Taikant šį metodą, per trumpą laiką įmanoma atrasti problemų kilmę ir žinant, jas spręsti.
Tikimės, jog šis seminaras suteikė galimybę specialistams tobulėti ir įnešti naujovių savo darbe su vaikais ir jaunimu.

Simona Pyragytė, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuras

Daugiau konferencijos nuotraukų rasite socialiniame tinkle Facebook: Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras

Atnaujinta17 Lapkritis 17, Penktadienis 16:40
Aukštyn
« Liepa 2018 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių