Mes Facebook-e

A+ A A-
Dianos Strakšienės nuotraukos Dianos Strakšienės nuotraukos

Pasaulinės burnos sveikatos diena Svalios progimnazijoje

2012 m. jubiliejiniame 100-ajame Pasaulio odontologų federacijos kongrese kovo 20-oji buvo paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į burnos sveikatos problemas ir priminti, kaip svarbu rūpintis dantimis. Mokiniams ir suaugusiems žmonėms netrūksta žinių apie dantų priežiūrą, tačiau dažnai stinga noro ir laiko jais rūpintis.
Pasaulinės burnos sveikatos dienos tikslas – supažindinti visuomenę su burnos sveikatos reikšme bendrai sveikatai. Burnos sveikata labai svarbi ir žmogaus gerovei, nes negydytos ligos, dantų netekimas sukelia ne tik funkcinius, bet ir socialinio prisitaikymo sunkumus. Dėl pablogėjusios estetinės išvaizdos žmogus neretai save izoliuoja nuo visuomenės, praranda psichologinį komfortą, dėl to mažėja ir jo darbingumas. Laiku nesiimant profilaktinių priemonių, vėliau brangiai tenka mokėti už komplikacijų gydymą, dantų protezavimą ir implantavimą.
Svalios progimnazijos 4a klasės mokiniai su mokytoja Diana Strakšiene minėdami Pasaulinę burnos sveikatos dieną, pasikvietė visuomenės sveikatos priežiūros specialistę Birutę Jokubaitienę pasikalbėti apie tai, kaip prižiūrėti dantis, turėti gražią šypseną ir išvengti dantų skausmo. Sveikatos valandėlės „Noriu turėti baltus dantukus“ metu mokiniai diskutavo, kodėl svarbu teisingai prižiūrėti dantukus, kaip juos valyti. Kiekvienas galėjo ant muliažo pasimokyti teisingos dantukų valymo technikos ir pasitikrinti ultravioletinių spindulių pagalba, ar neliko mikrobų. Taip pat vaikai prisiminė kaip teisingai plauti rankas.
Vaikai žino, kad burnos ir viso organizmo sveikata pirmiausia priklauso nuo jų pačių, bet kartais jiems trūksta laiko ar noro. Tik žinodami teisingą dantų priežiūrą ir turėdami gerus įpročius, galėsime išsaugoti ne tik gražią šypseną, bet ir gerą gyvenimo kokybę.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Jokubaitienė
  Dianos Strakšienės nuotraukos

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

 

 

Aukštyn
« Rugpjūtis 2019 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių