Logo
Spausdinti šį puslapį

Vilniaus universiteto tyrimas. Artimojo savižudybę išgyvenusiųjų patirtys

Vilniaus universiteto mokslininkai šiuo metu atlieka tyrimą, kuriuo siekiama išsiaiškinti artimojo savižudybę išgyvenusiųjų patirtis, poreikius bei sunkumus ir remiantis tyrimo rezultatais teikti mokslu grįstas praktines rekomendacijas. Prašome Jūsų, jei turite galimybę, pasidalinti šia informacija su artimojo netektį dėl savižudybės patyrusiais žmonėmis (ne daugiau nei prieš 2 m.) ir pakviesti juos dalyvauti tyrime. Dalyvių bus prašoma užpildyti klausimyną (bus galima pasirinkti popierinę ar elektroninę versiją). Pildymo trukmė iki 30 min. Užtikriname gautų duomenų konfidencialumą ir saugumą.
Siekiame užtikrinti, kad gauti rezultatai būtų patikimi, tad su tyrimo dalyviais kontaktuojame individualiai. Gavę artimojo, sutinkančio dalyvauti tyrime ar norinčio daugiau apie jį sužinoti kontaktus (el. pašto adresą, telefoną), su juo susisieksime ir suteiksime visą informaciją. Mūsų kontaktinė informacija nurodyta žemiau.
VU Suicidologijos tyrimų centras nuolat atlieka mokslinius tyrimus savižudybių prevencijos ir intervencijos srityje, rengia mokslines publikacijas, teikia praktines rekomendacijas, dalyvauja Lietuvos ir užsienio organizacijų veiklose. Pastaruoju metu Centras bendradarbiauja su Vilniaus miesto savivaldybe bei, remdamasis mokslinių tyrimų duomenimis, teikia praktines rekomendacijas savižudybių prevencijos sistemos tobulinimui. Šiuo tyrimu taip pat siekiame geriau suprasti gedinčių po savižudybės artimųjų patirtis Lietuvoje bei, remiantis tyrimo rezultatais, teikti mokslu grįstas praktines rekomendacijas. Daugiau informacijos apie Centro veiklą (http://www.fsf.vu.lt/…/moksl…/vu-suicidologijos-tyrim-grupe…).
Klausimai ir pastebėjimai Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tyrimo koordinatorė dokt. Odeta Geležėlytė
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tyrimo vadovė prof. habil. dr. Danutė Gailienė
El. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Vilniaus universitetas
Psichologijos institutas
Suicidologijos tyrimų centras

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.

© Pasvalio VSB