Alos Markevičienės nuotrauka. Alos Markevičienės nuotrauka.

Pasvalio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai domėjosi sveika mityba

Kategorija Naujienos

Birželio 12, 13, 14, 15 dienomis Panevėžio APGV Pasvalio savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbuotojai rinkosi į paskaitą „Sveika mityba“. Paskaitą skaitė visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė. Paskaitos tikslas supažindinti pareigūnus su sveikos mitybos ypatumais, nes mityba – tai vienas pagrindinių sveikatą lemiančių gyvensenos veiksnių bei ligų riziką mažinančių elementų. Maisto dėka mes turime gauti visas naudingas medžiagas, kad mūsų organizmas, o kartu ir imuninė sistema, tinkamai funkcionuotų.
Paskaitos metu specialistė pabrėžė, kad neatitinkanti fiziologinių organizmo poreikių mityba gali būti antsvorio ir nutukimo priežastimi bei nulemti širdies ir kraujagyslių, cukrinio diabeto ligų atsiradimą. Kadangi daugelis žmonių nepakankamai dažnai vartoja daržoves, vaisius, žuvį, grūdinius produktus, o suvartoja per daug cukraus, druskos ir sočiųjų riebalų visa tai ir įtakoja lėtinių ligų atsiradimui.
Sveika ir tinkama mityba aprūpina žmogaus organizmą energija ir gyvybinei organizmo veiklai reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Pagrindinės medžiagos – baltymai, riebalai, angliavandeniai, mineralinės medžiagos ir vitaminai. Nėra nei vieno maisto produkto, kuriame būtų visos reikalingos maistinės medžiagos. Net ir sveikiausias maisto produktas gali kenkti, jei bus vartojamas dideliais kiekiais.
Mityba turėtų būti subalansuota, kuo įvairesnė, valgoma saikingai. Gaminant maistą reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į patiekalo sudėtines dalis, ingredientus, bet ir į jo patiekimą. Nepatrauklus patiekalas gali malšinti apetitą, o maistas, kuris patiekiamas nesilaikant ritmo gali išbalansuoti mūsų organizmo vidinę pusiausvyrą. Labai svarbi yra valgymo kultūra – tai ne tik valgymo bei gėrimo papročiai, bet ir elgesys prie stalo.
Pabaigoje visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė patikino, kad jei žmogaus mityba atitiks organizmo fiziologinius poreikius, remsis sveikos mitybos principais ir pagrindinėmis taisyklėmis, jei bus laikomasi mitybos režimo, - ji bus ne tik sveika, bet ir sveikatinanti, padės ne tik išsaugoti sveikatą, bet ir ją stiprinti. Reikėtų mėgautis maistu tam tinkamoje aplinkoje. Neskubėti valgyti, matyti, ką valgome. Nepamiršti, kad esame pavyzdys vaikams.

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Markevičienė

Kontaktai
Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras
8 451 20130
8 451 20131