Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Trečiadienis, 02 Rugpjūtis 2017

Paskaita besilaukiančioms mamoms

Rugpjūčio 8 d. (antradienį), 15.00 val. Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biure (Vytauto Didžiojo a. 6, III aukštas, Pasvalys).
Natūralaus maitinimo specialistė Natalija Bartkevičienė skaitys paskaitą „Natūralus maitinimas: įgūdžiai ir žindymo privalumai“.

Renginys nemokamas
Informacija tel. (8 451) 20131 arba 20130

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro informacija

Skaityti daugiau ...

Apie skubią med. pagalbą – iš pirmų lūpų

Liepos pabaigoje, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biure vyko susitikimas su Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vyr. slaugos administratore, greitosios med. pagalbos ilgamete slaugos darbuotoja Irena Trinskiene. Specialistės paprašyta suteikti informaciją apie dažniausiai pasitaikančias klaidas, kviečiant skubią medicinos pagalbą, apie tai kaip patiems įvertinti būklę ar skausmą, dėl kurio reikia kviesti skubią pagalbą, kaip elgtis artimiesiems kol atvažiuos iškviesta GMP, kokiu atveju ir kokią sumą pacientas turi sumokėti už suteiktas paslaugas ir kitais klausimais.
Vyr. slaugos administratorė informavo, jog Pasvalio rajone dirba du greitosios medicinos pagalbos ekipažai. Budinčių GMP brigadų skaičius priklauso nuo statistinio rajono gyventojų skaičiaus ir pagal jį gaunamo finansavimo iš PSDF biudžeto. Dalį sąnaudų dengia pati įstaiga, siekdama užtikrinti kiek galima operatyvesnį ir intensyvesnį Pasvalio greitosios med. pagalbos darbą. O darbo šiame padalinyje tikrai apstu. Kartais greitosios pagalbos tenka laukti ir ilgiau, nes per parą būna 12 ir daugiau atvejų, kuomet pacientą tenka vežti į Panevėžio ar Šiaulių gydymo įstaigas. Pasak I.Trinskienės, labai svarbu kviesti greitąją medicinos pagalbą esant būtinumui. Pasitaiko atvejų, kai žmogus geriau kenčia skausmą ir rizikuoja savo sveikata, bet vengia kviesti skubią med. pagalbą. Taip pat nereti atvejai, kuomet skubi pagalba kviečiama visai be reikalo: esant nemigai, sukarščiavus, dėl padidėjusio kraujospūdžio. Specialistė paminėjo, kad kiekvienas atvejis - individualus. Patiems įvertinti žmogaus pavojingą būklę sunku, tačiau galima vadovautis tam tikrais požymiais, padedančiais įvertinti situaciją: įvykus traumai, esant krūtinės, skrandžio ūmiems skausmams, veido aptirpimo atveju, apsinuodijus, nušalus, esant aukštai temperatūrai vaikams, nekrentant labai aukštai temperatūrai suaugusiems ir panašiais atvejais. Įvertinus situaciją reikalinga imtis greitų veiksmų - iškviesti greitąją med. pagalbą numeriu 112 ir pradėti dirbtinį kvėpavimą, jeigu tai būtina. Specialistė pabrėžė kaip svarbu, kad artimieji ar šalia esantys žmonės pradėtų daryti gaivinimą (30 paspaudimų, 2 įkvėpimai) kol atvyks greitoji med. pagalba, jeigu nukentėjęs nekvėpuoja ir neužčiuopiamas jo pulsas. Tokiu atveju minutės ypač brangios. Sąmonė išnyksta po 1–2 min., o dar po 4 min. įvyksta negrįžtami pokyčiai smegenyse, žmogus miršta. Jeigu per šį laiką suteikiama tinkama pagalba gyvybę galima išgelbėti. Tai gali atlikti kiekvienas pamokytas žmogus, esantis šalia. To nepadarius, atskubėję medikai tik konstatuos mirtį.
Pasak skubios med. pagalbos specialistės, darbas vyktų sklandžiau, jeigu artimieji ateitų į pagalbą: skambinant pagalbos numeriu kiek galima tiksliau apibūdintų situaciją, nurodytų tikslų adresą, atvykus greitajai med. pagalbai išeitų pasitikti, tamsiu paros metu uždegtų šviesas daugiabučių laiptinėse, pririštų šunis, kas nors iš artimųjų ar kaimynų pagelbėtų nešti su neštuvais sunkų ligonį, lydėtų pacientą vežant į ligoninę ir t.t.
Pasak specialistės, pacientas turėtų susimokėti už greitosios med. pagalbos suteiktas paslaugas tik tuo atveju, jeigu reikalautų būti vežamas pavyzdžiui į Kauno ar Vilniaus gydymo įstaigą, o ne į arčiausią ligoninę, galinčią suteikti būtiną gydymą. Kitais atvejais mokėti už GMP paslaugas nereikia.
Susitikimo pabaigoje specialistė išsamiai atsakė į klausytojų užduotus klausimus, davė daug praktiškų patarimų ir dėkojo pasvaliečiams, kurie domisi skubios medicinos pagalbos problemomis.

Ala Markevičienė
Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
A.Juzefovičiaus nuotraukos.

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 
 
Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
« Rugpjūtis 2017 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai