Mes Facebook-e

A+ A A-

Įrašai, filtruoti pagal datą: Rugpjūtis 2017

Aromaterapija žmogaus gyvenime

2017 m. rugpjūčio 17 d. Visuomenės sveikatos biure paskaitą „Eterinių aliejų galios, paslaptys ir gydomosios savybės‘‘ skaitė profesionalios aromaterapijos specialistė, praktikė Jolanta Bubnelienė (Panevėžys). Lektorė baigė neurolingvistinį programavimą, Silva metodą, natūroterapiją, profesionalią aromaterapiją. Praktiką ir žinias įgijo tiesiogiai iš pasaulinio lygio mokslininkų, mokslo daktarų, profesorių, psichoterapeutų, aromaterapeutų, litoterapeutų, reberfingo, ajurvedos specialistų, dvasinių mokytojų.
Pirmiausia lektorė paminėjo, jog aromaterapija jos gyvenime atsirado jau labai seniai. Aromaterapija kryptingas eterinių bei augalinių aliejų naudojimas fizinėms bei dvasinėms ligoms gydyti, taip pat jų profilaktikai. Aromaterapijos specialistė mokė kaip panaudoti terapines aromatinių aliejų savybes norint atpalaiduoti ar stimuliuoti kūną bei dvasią, įveikti negalavimus, pagerinti savijautą. Pagrindinės medžiagos, kurios naudojamos aromaterapijoje – tai augaliniai ir eteriniai aliejai. Šie aliejai į žmogaus organizmą patenka per odą masažuojant arba per kvėpavimo takus uostant. Masažuojant aliejai įsigeria į odą todėl pagerina kraujotaką, atpalaiduoja raumenis. Įkvėpus aromatų jie veikia nervų sistemą, švelnina stresą, pašalina nemigą, suteikia fizinių bei dvasinių jėgų, pagerina daugelio organizmo sistemų funkcionavimą. Aromaterapijos specialistė sakė, kad eterinius aliejus būtina naudoti nemažiau kaip 21 dieną, tuomet poveikis bus geriausias.
Eteriniai aliejai naudojami įvairūs ir įvairioms žmogaus būsenoms. Žiūrint į lektorę galėjai pastebėti jos gerą nuotaiką, energiją, kurią perteikė ir žmonėms sėdintiems ir klausantiems be galo įdomios paskaitos. Lektorė pasakojo jog žmogaus atmintis geriausiai išlaiko ir atsimena įvairius kvapus, kurių prisodrintas oras, nes visa planeta pilna įvairiausių kvapų.
Paskaitos metu buvo pristatyta šveicariška produkcija. Pasak lektorės, šie produktai yra gerai toleruojami ir juos galima derinti vienus su kitais. Aromaterapijos specialistė sakė, kad eteriniai aliejai turi būti tik aukščiausios kokybės, nes blogesnės kokybės eteriniai aliejai gali pakenkti sveikatai. Lektorė mokė žmones, kad gyventi praeityje ar ateityje tikrai neverta, nes rūpesčiai, kurie buvo ir kurie bus visiškai žmogui nereikalingi.
Fizinė ar fiziologinė būsena, kurios siekiama arba kuri koreguojama aromaterapija, tai nerimas, nemiga, depresija, energijos suteikimas, stresas, pyktis ir t.t. Kiekvienai būsenai galima pritaikyti eterinius aliejus, kurie sėkmingai ją koreguoją. Lektorė rodė ir aiškino apie kiekvieną eterinį aliejų, leido išbandyti patiems. Aromaterapijos specialistė patikino, kad eterinius aliejus galima naudoti nėščioms moterims ir mažiems vaikams. Žmones sužavėjo eterinių aliejų gausa, jų kvapas. Tai jazminas, rožė, pačiulis, melisa, levanda, apelsinas, citrina, ylangylang ir kiti. Labai gerą poveikį žmogui daro ir 33 žolelių bei argano aliejai.
Pasibaigus paskaitai lektorė žmonėms dalino patarimus kaip, kokius ir kokiu atveju eterinius aliejus naudoti.

Ala Markevičienė, Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro specialistė
Artūro Juzefovičiaus nuotraukos.

Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
Pasvalio Visuomenės Sveikatos Biuras nuotrauka.
 
Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą
« Rugpjūtis 2017 »
Pirm Antr Tr Ket Penk Šešt Sek
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Kontaktai

Vytauto Didžiojo a. 6, III a. LT-39149 Pasvalys; Tel.: 8 451 20130;  8 451 20131; el. paštas: vsbiuras@gmail.com

Naujausi straipsniai

Numatyti renginiai

Nėra renginių